Pokročilé techniky v produktové fotografii

Cena: 2390 Kč

Termín workshopu: 12. 12. 2018

Čas workshopu: 9:15 - 16:45

Jedná se o praktický kurz, kde teoretická problematika bude probírána pouze formou odpovědí na dotazy posluchačů. O to více času bude věnováno praktickým ukázkám. V kurzu se postupně seznámíte s různými způsoby fotografování skla, porcelánu a jídla. Kurz pro velmi pokročilé amatéry a začínající profesionály.

délka kurzu: 6,5 hodiny

Ateliér Brno, AFOP
Vídeňská 68, 602 00,
Brno-střed

Lektor:

Vít Mádr

V kurzu se postupně seznámíte s různými způsoby fotografování skla a to i uměleckého a prakticky si vyzkoušíte několik variant práce se sklem. Při fotografování porcelánu si osvojíte principy aranžování včetně možnosti práce s různými světelnými efekty. Při fotografování lesklých předmětů se také seznámíte s fotografickým světelným stanem a jeho aplikacemi. Pro komerční fotografy bude jistě přínosem ukázka fotografování láhve s vínem nebo pivem. Krása fotografovaného bude představena při ukázkách základů fotografování jídla. Postupně se v rámci praktických ukázek dostanete k složitějším fotografickým aranžím s různými produkty a také vám bude představena práce s Tilt-Shift objektivy.

Seznámíte se s různými způsoby fotografování skla a to i uměleckého a vyzkoušíte si několik variant. Při fotografování porcelánu si osvojíte principy aranžování a možnosti práce se světelnými efekty. Seznámíte se také s foto stanem a možností jeho náhrady. Ukážeme si základy fotografování jídla. Vyzkoušíme práci s Tilt/Shift objektivy.

Kurz pro velmi pokročilé amatéry a začínající profesionály.

Potřebné vybavení:

DSLR fotoaparát, stativ a další nástroje, které budou upřesněny v organizačních informacích, které jsou zasílány cca 3 dny před začátkem kurzu.

O lektorovi: Vít Mádr

Narodil se v roce 1959 v Brně. Studoval malířské techniky u prof. Petra Skácela na Lidové konzervatoři v Brně a základní i nástavbové studium na Institutu výtvarné fotografie (dnes Institut tvůrčí fotografie při Slezské univerzitě v Opavě). Je absolventem elektrotechnické fakulty Vysokého učení technického v Brně.

Již koncem 80. let začal přes tehdejší podnik Dílo prodávat své obrazy a v roce 1988 získal povolení provozovat fotografickou živnost. Na volnou nohu přešel na začátku roku 1989 a začal se věnovat nejdříve výtvarné a modelingové fotografii a malbě a o něco později reklamní fotografii, které se jako hlavní profesní činnosti věnuje dodnes nejvíce. Ve své profesionální tvorbě se zabývá širokým spektrem reklamní fotografie, ale jeho specializací je produktová a food fotografie. Zabývá se rovněž volnou tvorbou. Své práce vystavuje i prodává. Je zastoupen v četných soukromých i galerijních sbírkách nejen v České republice, ale po celém světě.

Od roku 2004 se také věnuje lektorské činnosti. Svým studentům se snaží předat především své letité praktické zkušenosti při práci se světlem.

Vít Mádr je Autorizovanou osobou Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy s právem ověřovat znalosti uchazečů o splnění tzv. kvalifikačního standardu v oborech Fotograf v rámci Národní soustavy kvalifikací. Pro tyto účely nabízí nejen přezkoušení, ale i individuální a skupinové kurzy a konzultace s účelem přivést zájemce k úspěšnému složení zkoušky.

Reference klientů

Jitka-Brendlová-custom_crop

Jitka Brendlová

S Angelem spolupracuji již delší dobu na různých projektech. Mohu ho vřele doporučit nejen jako spolehlivého člověka, ale i odborníka ve svém oboru – tedy skvělého fotografa. Můj obdiv patři také jeho originalitě, napadům, a pracovnímu nasazení, bez kterých by se neuskutečnil žádný z jeho velkých projektů,jakým byla např. “První republika”. Bude mi potěšením podílet se…

DSC_0335

Nikol Michalcová

Za vším stála má touha proniknout co nejhlouběji do světa fotografování… A jelikož zastávám názor, že učit by se člověk měl od těch nejlepších, navštívila jsem Fotoškolu Angela Purgerta. Kurzy od amatéra až po profesionála, tedy od A-Z, a bylo to nejlepší rozhodnutí v mém životě. Nejenže Angelo je Mistr fotografie a jeho fotky jsou dokonalé,…

20994038_10210000622360755_8514596541734921135_n-custom_crop

Jakub David

Děkuji Angelovi, jeho ženě Šárce i celému týmu za velice přínosný fotokurz, který mě posunul zase o krok dál. Angelo je skvělý fotograf a rozhodně má “CO” předat co se týká fotografie tak i myšlenek s ní spojených. Můj dojem z celkové atmosféry a velmi lidského jednání mohu hodnotit “Na jedničku”. Hlavním přínosem pro mě byla hra…

35800803_10155596504903803_6944680483741499392_o

Marek Veselý

Skvělý workshop!!!  

Objednávka kurzu Pokročilé techniky v produktové fotografii

Naši partneři