workshop-fotka

Když se workshop povede

Nebyl tam signál, zato skvělá parta. Nebylo tam wellnes, ale inspirativní lesy a skály. Nebylo tam sice připojení, zato došlo k fantastickému propojení.Tři profesionální fotografové a lektoři, modelky a model, vizážistky a skupina milovníků fotografie se sjela na začátku letošního června v Českém Švýcarsku na nejlepším fotoworkshopu roku. Tohle je náš dík všem zúčastněným a malá ochutnávka pro ty, kteří to nezažili.

Letošní workshop měl 4 hlavní tematické linky – portrét, akt, fashion a glamour. Lektorovali mezinárodně uznávaný a originální portrétista Angelo Purgert, fotograf s ojedinělým viděním krásy a držitel ceny World Press Photo Roman Sejkot a Filip Matušinský, jeden z nejvyhledávanějších reklamních fotografů specializující se na fashion a glamour. Naši kurzisti tak měli jedinečnou příležitost učit se od těch nejlepších. Fotilo se, radilo se, diskutovalo a zase fotilo, prostě jsme tam mohli být ještě měsíc a pořád by to všechny bavilo!

Nahá kráska na skále

V prvé řadě respekt k modelce. Pózovala na skále a byla pořád krásná! Roman Sejkot vedl své kurzy jak v exteriéru, tak interiéru. Dokonalou lokací v Českém Švýcarsku bylo místo, kde jsme našli jedinečné protisvětlo, které vytváří originální geometrické tvary.  Naši skvělí kurzisti objevili kouzlo focení aktu v přírodě a nekonečné možnosti světla i kompozice. Při ateliérovém focení se naopak naučili světlo uměle vytvářet a korigovat. Stůl Romana Sejkota byl vyhlášeným místem pro konzultace všeho druhu, především ty fotografické. Radil, hodnotil a předával svoje celoživotní fotografické zkušenosti se skutečným nadhledem.

TIP FOTOŠKOLY ANGELO: Klíšťata odpuzuje výhradně pánská vůně ADIDAS!

 

Inspirace ve staré fabrice i pohádkovém lese

Když Filip objevil starou polorozbořenou fabriku, bylo rozhodnuto. Tady se bude fotit, i kdybychom měli sehnat posledního žijícího pamětníka a volat do Německa. Nebylo to tak složité a stejně tam nebyl signál☺ Nádherná modelka v luxusní módě, oprýskané zdi a propadající se stropy byla dokonalá kombinace. Paměťové karty se plnily, Filip bez ustání radil s profesionální přesností a citem pro celek i detail, modelka byla pořád krásná a fabrika pořád stála… Jediný, kdo byl neustále v pohybu a k nezastavení byl Filipů asistent Saša, který měl v malíčku veškerou fotografickou techniku a u toho nás ještě zvládal instruovat. Focení v lese plném chomáčů trávy a stromů porostlých mechem bylo ideální pro glamour. Styl focení, který vyvolává vzrušení, modelka je sexy, ale choulostivá místa jsou decentně zakrytá. Rafinovanost přírody je nekonečná:-)

TIP FOTOŠKOLY ANGELO: Buďte profesionál a nefoťte modelku, dokud není připravená. Filip vám tu fotku stejně smaže☺

 

Konečně model a trocha teorie

Portrétní fotografie pod vedením zkušeného profíka Angelo Purgerta potěšila změnou. Nebyla jen modelka, ale také skutečný chlap. Takže opět ateliér a exteriéry. Dokonalé vedení Angela při práci se světlem a kompozicí, které jsou pro focení portrétu základ, bylo skvělé. V exteriéru se kurzisti naučili pracovat s otevřenou clonou a malou hloubkou ostrosti. Ti méně pokročilí fotografové dostali nejen teoretické, ale především praktické rady, jak pracovat se svojí zrcadlovkou. Náš workshop byl otevřený i začátečníkům a ti se mezi zkušenějšími fotografy rozhodně neztratili. Večery patřily odbornici na Podnikání ve fotografii a autorské právo Šárce Purgertové. Teď už víme, že bez svolení nemůžeme fotit nic, nikoho a nikde, radši. Ale Šárka nám toho řekla mnohem víc. Kdo potřebuje podrobnější informace, ať neváhá a přihlásí se na naše kurzy Podnikání ve fotografii a Autorské právo ve fotografii.

TIP FOTOŠKOLY ANGELO: Své spolupracovníky si pečlivě vybírejte. Pokud vám nezvedne telefon a nezavolá zpátky, bez milosti jej vyřaďte!

Děkujeme. Byli jste úžasní. Všichni naši lektoři mohli vidět, jak jim před očima roste velká konkurence. A to je dobře! Protože s rostoucí konkurencí se zvyšuje také kvalita A to je hlavním posláním Fotoškoly Angelo – zvyšovat kvalitu fotografie. Těšíme se na vás na dalších workshopech Fotoškoly Angelo. Sledujte nás na našem Facebooku a informace dostanete jako první.