3-18-landscape

Dokonalá modelka – talent

Talent. Slovo, které se skloňuje v umělecké branži ve všech pádech. Zpěvák má talent na zpěv, melodii a rytmus, herec na emoce, výraz, hlas a pohyb, vizuální umělec na techniku a fantazii… Ale co je to vlastně talent na modelku? Existuje vůbec něco takového? Objevte s námi odpověď:-)

Ten pohled…
Viděli jste film Zoolander? Americkou komedii ze zákulisí módních přehlídek, kde hlavní roli hrají modelové – Ben Stiller a Owen Wilson. Oba jsou mistři v různých disciplínách na molu i před objektivem a mají svoje řekněme libůstky… Ale to, co je dělá slavnými, je jejich originální POHLED, který dokáže i zabít. Ten pohled a vůbec celý film musíte vidět:-)  A jsme u podstaty talentu. Talent na modelku existuje a skládá se ze schopnosti vyjádřit emoce, zaujmout pózy a to vše 1000x a pokaždé jinak a přirozeně.

 

Dokonalá emoce
Vyjádřit všechny lidské emoce, to je talent, který modelky musejí zvládnout. Není to jen o jednom pohledu, jako vtipkovali ve filmu Zoolander, ale o celé nekonečné paletě pohledů. Při profesionálním focení jich modelka musí umět vystřídat během minuty několik desítek.
Co si o talentu modelky myslí světově uznávaný fotograf Angelo Purgert? „Talent na modelčinu krásu a výjimečnost ani není talent, ale dar přírody. Ale ten talent se samozřejmě projeví ve schopnostech zaujmout buď zajímavou pózou nebo emocí.“  A dodává: „Raději mám zcela přirozené modelky s občas malou dávkou herectví. Pak už je výsledek závislý jen na atmosféře a profesionalitě fotografa.“ Takže talent na vyjádření emocí – to je to, co modelky odlišuje od těch druhých.

 

 

Dokonalá póza
Další schopnost, kterou musí mít modelky mimořádně vyvinutou, je umět zaujmout pózu. Diskuse o postavě zde nejsou na místě, dokonalou pózu dokáže zaujmout XS i XXL modelka, pokud má talent. Jeden z nejvyhledávanějších reklamních fotografů, specializující se na fashion a glamour, talent na modelku trefně shrnul takto: „Základem je pohybový talent, ochota se učit (výrazy, pózy apod.). Někdo je dřevo, stejně jako v tanečních a někomu to jde samo. Vydřít se dá samozřejmě všechno, ale nic není příjemnější, než modelka, která to má jako rutinu a dokáže vám před foťákem házet jednu pózu za druhou.“ A zaujatě pokračuje dál: „Profesionální fotograf musí zvládat svou techniku, nastavení všeho okolo, kompozici a milion dalších věcí, a modelka, pokud chce být profesionálka a ne jen objekt TFP fotografů fotopátračky, musí něco umět. A já s oblibou slečnám posílám krásný tutorial od agentury Czechoslovak models, při jehož shlédnutí většině z těch rádoby modelek spadne čelist.“ Klikněte a pozorně sledujte: https://www.youtube.com/watch?v=-vbhifpIFjs

 

Fucktory 2000

Dokonalá přirozenost
To je schopnost nadpozemsky dokonalá. Pokud modelka zvládá emoce i pózy, je dobrá. Ovšem pokud je v tom přirozenost a spontánnost, pak je dokonalá profesionálka. A to je to, co úspěšné modelky odlišuje od těch druhých…
Roman Sejkot, držitel ceny WORLD PRESS FOTO  a geniální fotograf, jehož doménou jsou akty, má o modelčině talentu jasnou představu: „Přirozený exhibionismus je základním předpokladem, stydlivky neuspějí. A herectví je potřeba jak kdy. Dobrá modelka to vycítí, stejně jako dobrá herečka vůči hereckému partnerovi a může hodně napomoci skvělému výsledku.”

 

Chcete-li závěr, pak nezbývá než dodat, že být dokonalou modelkou je dřina, řehole a makačka. Ale výsledky jsou okouzlující, inspirující a někdy i pomáhají potřebným.

 

Těšte se na poslední blogový příspěvek z cyklu Dokonalá modelka, bude totiž o inspiraci:-)

Užívejte si slunce, vody, klidu, stínu a foťte!